انتخاب باغ عروسی جهت برگزاری جشن

باغ عروسی جشن

یکی از مهمترین گزینه ها در برگزاری مراسم عروسی تشریفات مجالس و مکان برگزاری آن می باشد. باغ عروسی بهترین انتخاب برای برگزاری مراسم عقد و عروسی است که باید در انتخاب باغ گزینه های مهمی را در نظر گرفت تا مراسم به بهترین نحو برگزار شده و برای عروس و داماد و به ویژه مهمانان خاطرات فراموش نشدنی بر جای بگذارد. در این مقاله به بررسی ویژگی های باغ عروسی مناسب و اهمیت آن در برگزاری باشکوه جشن می پردازیم.

باغ عروسی

پس از برگزاری مراسم نامزدی نوبت به مرحله عقد و یا عروسی می رسد. عروس و داماد و خانواده های آنها به دنبال برگزاری هرچه بهتر مراسم بی عیب و نقص هستند. در این شرایط باید مکان مناسبی را برای جشنی شاد و به یاد ماندنی انتخاب نمایند. انتخاب باغ عروسی و تالار و به طور کلی محل برگزاری جشن اندکی دشوار است و برای انجام انتخابی شایسته باید نکات بسیاری را  در نظر گرفت. تشریفات عروسی با انتخاب باغ عروسی مناسب تکمیل می شود و می تواند به برگزاری باشکوه و مجلل جشن کمک فراوانی نماید. برای انتخاب محل برگزاری جشن باید از ماه ها قبل اقدام نموده و مکان های مختلف اعم از باغ و یا تالار را بررسی نمایید.  گزینه های مناسب پیش رو را به دقت از نظر بگذرانید. حتماً به باغ محل برگزاری جشن رفته و آن را از نزدیک ببینید و ویژگی ها و شرایط آن را بسنجید. از میان باغ های موجود با در نظر گرفتن بودجه خود، مناسب ترین را انتخاب نمایید و در این انتخاب همه عوامل مؤثر را در نظر داشته باشید.

انتخاب باغ عروسی جهت برگزاری جشن

موقعیت جغرافیایی باغ عروسی

باغی را که  به عنوان محل برگزاری جشن عروسی انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که از نظر دسترسی شهری در موقعیت مناسبی باشد. یکی از مهمترین پارامترها در انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی چگونگی دسترسی به آن است؛ زیرا مهمان ها و عروس و داماد باید مسیر موجود را طی کرده تا به مقصد برسند؛ بنابراین بهتر است  باغ عروسی در جایی قرار داشته باشد که رفت و آمد به آن آسان باشد. در صورت نامناسب بودن مکان با مشکلات بسیاری روبرو خواهید شد که این مسائل موجب خستگی مهمانان و عروس و داماد می ‌شود. با توجه به اینکه بسیاری از باغ ها و تالارها در خارج از شهر قرار دارند باید به مسائلی مانند ترافیک جاده و همچنین مسافت موجود میان آرایشگاه یا آتلیه عکاسی و باغ عروسی دقت کنید. علاوه بر عروس و داماد مهمانان نیز برای رسیدن به محل برگزاری عروسی باید احساس راحتی کنند و بتوانند به موقع در جشن حاضر شوند. در صورت وجود فاصله زیاد و یا مسیر نامناسب و همچنین مواردی مانند نداشتن پارکینگ اسباب نارضایتی مهمانان فراهم خواهد شد.

موقعیت جغرافیایی باغ عروسی

ظرفیت باغ تالار عروسی

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی میزان ظرفیت و وسعت آن است. محل برگزاری جشن عروسی باید با در نظر گرفتن تعداد مهمانان و میزان شلوغی جشن انتخاب شود. در صورت داشتن تعداد مهمان کم بهتر است از سالن و یا باغ عروسی با وسعت زیاد خودداری نمایید زیرا جشن شما خلوت و بی روح به نظر خواهد رسید. در صورتی که تعداد مهمانان زیاد است و جشن شما شلوغ خواهد بود بهتر است از باغ عروسی با وسعت زیاد که دارای قابلیت پذیرایی از تعداد بالای مهمان دارد استفاده شود. قبل از برگزاری مراسم از مسئول باغ تعدادی صندلی اضافه دریافت کنید که برای آسایش مهمانان از آنها استفاده کنید. علاوه بر وسعت و ظرفیت سالن، در مورد وضعیت مناسب سقف سالن پذیرایی باغ عروسی اطمینان حاصل کنید. سقف سالن پذیرایی مهمانان نباید بیش از حد کوتاه باشد و بهتر است  برای برگزاری جشن ها و مراسم از مکان هایی با سقف بلند تر استفاده شود. به دلیل وجود هیجان و تحرک مهمانان در جشن، سقف کوتاه موجب احساس ناراحتی و دلگیری فضا خواهد شد.

ظرفیت باغ تالارعروسی

میز و صندلی های پذیرایی در باغ

هنگامی که برای انتخاب باغ عروسی به مکان مورد نظر می روید به وضعیت میزها و صندلی ها و همچنین روکش ها و رنگ و طرح آنها دقت فراوانی داشته باشید. بهتر از مسئول باغ درخواست کنید که برای شب برگزاری جشن قسمت های مختلف باغ بسیار پاکیزه باشد و آثاری از لکه خوراکی و نوشیدنی بر روی میز و صندلی ها وجود نداشته باشد.  در مورد میز و صندلی عروس و داماد جهت صرف شام نیز بررسی دقیقی به عمل آورید. در باغ عروسی برای جایگاه عروس و داماد جهت صرف شام مکان مناسبی را در نظر می گیرند و با گل و شمع و سایر وسایل تزیین می کنند. از مسئول باغ بخواهید میز شام عروس و داماد را به زیبایی تزیین نموده و در اختیار شما قرار دهد. طراحی میز شام عروس و داماد ظاهر زیبا و رمانتیکی به جشن می دهد و عکس های زیبا و خاطرات شیرین آن برای شما به یادگار خواهد ماند.

میز و صندلی های پذیرایی در باغ

گل آرایی و تزئینات باغ های عروسی

یکی از مهمترین اقدامات جشن عروسی  انجام گل آرایی و تزیینات زیبای باغ و سالن مهمانان می باشد. گل آرایی قسمت های مختلف باغ مانند جایگاه عروس و داماد و مکان ورود آنها،  سردر ورودی مهمانان، میزها، دکور سالن و غیره می ‌تواند به زیبایی هر چه بیشتر محل بینجامد. استفاده از گل های رنگارنگ متناسب با فصل برگزاری جشن عروسی و همچنین استفاده از نورپردازی ملایم در کنار آنها از جمله ایده هایی است که موجب طراوت و جذابیت بیشتر فضا می شود.  بهره گیری از گل ها و گیاهان زینتی در گل آرایی سالن، در رنگ ها و طرح های مختلف باعث زیبایی بیشتر مکان می شود. مؤسسات برگزاری تشریفات عروسی و خدمات مجالس شما را در برگزاری بهتر مراسم عروسی یاری می کنند. این مؤسسات با داشتن تجربه فراوان و افراد متبحر در این امور سالن و باغ عروسی شما را به بهترین شکل تزیین می نمایند.

گردآوری :تشریفات مجالس ملل

مقالات مشابه

گالری تصاویرتشریفات عروسی ملل

گالری تصاویر تشریفات عروسی و خدمات مجالس ملل جهت مشاهده عکس ها و نمونه کارهای انجام شده برای برگزاری مراسم عروسی که خدمات مجالس آن توسط کادر مجرب و دوره دیده تشریفات مجالس ملل انجام گرفته است قابل مشاهده است....
مراسم ازدواج

برگزاری مراسم ازدواج پر خاطره در باغ عروسی

مراسم عروسی یکی از قشنگ ترین مراسم ها در زندگی شخصی هر کسی می باشد که می تواند در تالار یا باغ عروسی برگزار شود. اگر این مراسم به بهترین شکل اتفاق بیفتد برای همیشه به یادگار خواهد ماند. بنابراین...
شرکت خدمات مجالس

باشرکت های ارائه خدمات مجالس بیشتر آشنا شوید

در دین اسلام یکی از نیکو ترین کارها، امر ازدواج می باشد. در هر منطقه ای برای برگزاری جشن عروسی و نامزدی یک سری از آداب و رسوم خاص وجود دارد. اما پروسه برگزاری آن تقریبا یکسان می باشد. بسیاری...
خدمات

با خدمات مجالس بیشتر آشنا شوید

امروزه به دلیل این که برگزاری مراسم های مختلف از جمله عروسی، تولد، همایش ها، سمینارها، مهمانی ها و...نیازمند تشریفات و سرویس های گسترده است، نیاز به مجموعه هایی که خدمات مجالس را انجام می دهند بیشتر آشکار می شود، خدمات مجالس...